Leszállt a Philae szonda a Csurjumov-Geraszimenko üstökösre. Ilyen még nem történt a földi űrkutatás történetében. Egy tízéves küldetés ért most célt.
„Nem is lehetnénk ennél boldogabbak” - kezdte bejelentését az Európai Űrügynökség (ESA) misszióvezetője, Ian Wright, melyben beszámolt arról, hogy a Rosetta műhold Philae egysége leszállt az üstökös felszínére. Bár több nehézség is adódott a küldetés során, de a szonda végül épségben landolt a Csurjumov-Geraszimenkóra. Ami még ennél is nagyobb siker, hogy kommunikálni is tud a Philae a földi központtal.
Így fest a Rosetta (még Philae-vel együtt)
„Amellett, hogy nagyon látványos a megjelenésük, az üstökösök belseje megőrizte azt az anyagot, amiből a naprendszer keletkezett. Ezzel vissza tudnánk nyúlni az időben” - mondta Szegő Károly az MTA KFKI Részecske- és Magfizikai Kutatóintézet munkatársa a VS.hu-nak, még a nyáron. Ha többet szeretne megtudni a Rosetta küldetésről, és annak jelentőségéről,összefoglaló cikkünket itt olvashatja el!
A Rosetta szelfije
Egyetlen európai ország sem lett volna képes erre a sikerre egyedül, de közösen ez is megvalósulhatott! ESA
http://vs.hu/
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Gerilgfx 2014.11.12. 18:36:22
dehogynem. persze madzsarszkíjország pont nem.
kiváncsi lennék, mennyibe került ez nekem, és hogy a projekt résztvevői közül hányan csinálták a valódi munkát, és hányan ,,szakértgettek''.
kiterdekel 2014.11.13. 20:35:18
Gerilgfx 2014.11.17. 21:53:49