Kihalás szélén áll egy antilopfajta, melyből az egész világon összesen 103 példány él vadon a kelet-afrikai Kenyában.
Élőhelyük csökkenése, genetikus tényezők, vadászat, és betegség vezettek a kenyai bongók eltűnéséhez - olvasható a kenyai vadvédelmi szolgálat egy közleményben.
A kenyai hegyi bongó a legnagyobb hegyi antilop, akár a 300 kilogrammot is elérheti. Gesztenyevörös szőrzetén 12-14 keresztcsík húzódik, és a hímnek és a nősténynek is csavart szarva van.Főleg Kenya középső régióiban, négy erdős hegyen él.
A kenyai bongó a leginkább veszélyeztetett antilop Kenyában, és valószínűleg a leginkább végveszélyben lévő nagytestű szárazföldi emlős a Szaharától délre a közlemény szerint.
A Természetvédelmi Világszövetség a hegyi bongót a kihalófélben lévő fajok kategóriájába sorolta.
A kenyai vadvédelmi szolgálat adatai szerint több mint 500 hegyi bongó él állatkertekben világszerte, melyek eredetileg Kenya középső részéről származnak.
inforradio.hu
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.