A misztikus lényekről sokáig úgy tartották, hogy nem léteznek. A következő lelet azonban ezt megcáfolni látszott.
A természetfeletti lények újra meghódították a világot. A vámpírok, vérfarkasok és tündérek a fénykorukat élik, nem meglepő, hogy egyre több állítólagos bizonyíték kerül napvilágra a létezésükről.
A tündérek körüli sejtelmes események sorát az 1918-ban készült, világhírű cottingley-i fénykép indította el, melyről csak 60 év múlva derült ki, hogy két kislány játékának a szüleménye. Azonban 2007-ben újabb érdekes lelet látott napvilágot Angliában.
Kis tündértörténelem
A tündérek mítosza nem új keletű dolog. A középkori népek kultúrájában valamilyen formában szinte minden esetben megtalálhatóak ezek a lények. Általában jóindulatúnak, segítő szándékúnak írják le az apró kis alakokat, csak egyes esetek említenek gonosz élőlényeket, akik ártó szándékkal közeledtek az emberek felé.
Bár számos legenda él velük kapcsolatban, létezésükre egyértelmű bizonyítékot senki nem talált. De egyébként is, állítólag a tündérek csak a gyerekeknek jelennek meg, ők ugyanis még hisznek létezésükben. Azonban 2007-ben robbant a bomba, ekkor került ugyanis napvilágra a híres derbyshire-i mumifikálódott tündértetem.
A nagy felfedezés
Derbyshire már az esetet megelőzően is híres volt paranormális jelenségeiről. Egyesek a semmiben eltűnő emberekről számoltak be, mások éneklő és táncoló alakokat véltek felfedezni a környéken. Dan Baines a kutyáját sétáltatta éppen, amikor egy üregben rátalált a feltételezett tündérholttestre. Elsőre gyermeknek hitte, de szárnyait látván mégsem a rendőrség telefonszámát tárcsázta, hanem a feleségét hívta ki a dombos vidékre. Hazavitték a lényt, de a rendőrség már másnap kopogtatott náluk, hogy elvigyék megvizsgálni a hihetetlen leletet.
Az esetet egy paranormális jelenségekkel foglalkozó nyomozócsoport vezetője vizsgálta. A fenti tündértetemen kívül a férfi még 20 másikat talált az üregben, méghozzá a mumifikálódási folyamat különböző fázisaiban. A holttestek testfelépítése tulajdonképpen megegyezett egy emberével, leszámítva azt, hogy ezek a lények nagyjából 10-12 centi magasak voltak, és szárnyuk is volt. Sőt, egyeseknek még körmük és testszőrzetük, vagyis hajuk, illetve szemöldökük is nőtt. Az eset felderítésébe antropológus szakértőket is bevontak, akik azt állították, hogy az állítólagos tündérek testfelépítése hasonló egy gyermekéhez.
Igazi, vagy sem?
A vizsgálati eredmények egyértelműen azt mutatták, hogy a talált tündértetemek igaziak, így megindultak a találgatások, vajon hol élhetnek ezek az apró, mitikus lények, és hogyan lehetne a közelükbe férkőzni. Dan Baines még saját weboldalt is létrehozott, ahol a felfedezés rejtélyes körülményeiről írt, az általa készített képekkel pedig illusztrálta is mindezt.
Néhány hónapra rá azonban hidegzuhanyként érte az embereket Baines vallomása, melyben leírta, hogy a tetem hamisítvány, melyet ő maga készített el - állítása szerint csak azt szerette volna, ha az emberek a tündérek létezését tényként kezelnék, mert szerinte igenis léteznek ezek a természetfeletti élőlények.
További rejtélyek
A vallomás ellenére megindultak a találgatások a tündérek létezésével kapcsolatban. Annak ellenére, hogy Baines az elkészítés körülményeit is nyilvánosságra hozta, sokakban felvetődött a kérdés, hogy vajon hogyan volt képes ennyire részletesen és megtévesztően kidolgozni a tündérholttesteket. Egyesek szerint lehetetlen, hogy ennyire valósághű múmiákat létre tudjon hozni. Sőt, az is számtalan újabb kérdést vetett fel akkoriban, hogy vajon miért nem hozták nyilvánosságra, pontosan hol is találták meg őket. Ugyanis csak annyit árultak el, hogy Duffield és Belper között volt a bizonyos üreg, de pontos helyről senki nem tett említést.
femina.hu
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.