Amerikai kutatók a szöcskék haladásához hasonló elven működő járművet hoztak létre. Az eszköz nagyokat ugrik, és rotorjaival, mint a rovar a szárnyaival, sokszorosára növeli az „ugrótávot”.
A Georgia Tech konstruktőreinek az volt a célja, hogy a jármű a legváltozatosabb terepviszonyok között is képes legyen haladni, ha kell mocsárban, vagy akár épületek tetején ugrálva. Fontos szempont még, hogy talajt érve ne boruljon fel, és azonnal kész legyen a következő ugrásra.
Az eredmény egy propellerrel felszerelt gömb alakú kalicka, aminek a súlypontja mélyen alul, a talaj közelében van. A mini pattogó helikopterre a hadsereg is felfigyelt és lelkesen támogatják a terepviszonyokra fittyet hányó szerkezet fejlesztését. A fura jármű mozgatója a kettős rotor, amely a jármű forgását is kiegyenlíti. A váz egy rács, amely a tereptárgyakba ütközéstől védi a rotorokat.
A platformon van egy körben mozgatható súly, ami meghatározza a jármű előrelendülését az ugrás során. A mozgás során a súllyal beállítják az ugrás irányát és a rotorok működési ideje határozza meg a távot. A kutatók szerint több száz ugrás után sincs észrevehető károsodás a rugalmas szerkezetben.
nol.hu
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.